Egipscy studenci przeciw reżimowi Nasera
W 1968 roku egipscy studenci wyszli na ulice, żądając reform i sprawiedliwości. Ich bunt przeciw reżimowi Nasera stał się symbolem walki o lepszą przyszłość.
Czytaj więcejPasje i podróże z Kamilem Zachertem
W 1968 roku egipscy studenci wyszli na ulice, żądając reform i sprawiedliwości. Ich bunt przeciw reżimowi Nasera stał się symbolem walki o lepszą przyszłość.
Czytaj więcej28 lutego 1922 r. Wielka Brytania uznała niepodległość Egiptu, ale zachowała kontrolę nad kluczowymi sprawami. To początek długiej drogi ku pełnej suwerenności.
Czytaj więcej24 stycznia 1800 roku podpisano Konwencję z Al-Arish – próbę dyplomatycznego zakończenia francuskiej kampanii w Egipcie. Jakie były jej kulisy i konsekwencje?
Czytaj więcejWedług Biblii Święta Rodzina była w Egipcie, uciekając przed królem Herodem. Czy istnieją dowody historyczne na prawdziwość wydarzeń opisanych w Nowym Testamencie?
Czytaj więcejNadchodzą zmiany na płaskowyżu w Gizie: wielbłądy zastąpią elektryczne pojazdy, a tłumy turystów mogą przyćmić atmosferę piramid. Czy Giza zachowa swój urok?
Czytaj więcejKsiążka Islama Issy odkrywa fascynujące dzieje Aleksandrii – niezwykłego miasta, które przez wieki było sercem Egiptu, wpływając na historię i kulturę świata.
Czytaj więcejGdy Izrael, Francja i Wielka Brytania ruszyły na Egipt, świat stanął na krawędzi wojny. Kryzys sueski 1956 roku ukazał zmierzch dawnych kolonialnych potęg.
Czytaj więcejCzy długo oczekiwane otwarcie Grand Egyptian Museum w Gizie wreszcie nastąpiło? Owszem, ale na razie dostępna jest tylko niepełna część z egipskiej kolekcji.
Czytaj więcejPrzez lata podróżowałem po Egipcie z gotówką, płacąc za bilety banknotami. Teraz muszę przestawić się na płatności kartą. Czy to naprawdę lepsze rozwiązanie?
Czytaj więcejW starożytnych świątyniach w Deir el-Bahari egipscy kapłani odprawiali rytuały na cześć Słońca, które uważali za bóstwo. Wierzyli, że od tego zależy los świata.
Czytaj więcej